Z Comeniusem na Jarmarku
Autor: admin@sp3 18 września 2014

DSCF1109Członkowie koła „Z Comeniusem po Żorach” wzięli udział w Jarmarku św. św. Filipa i Jakuba, który odbył się 06.09.br. na placu przy kościele. Podczas tej imprezy mogliśmy zaprezentować działania szkoły związane z udziałem w międzynarodowym projekcie Comenius. Zostały przygotowane antyramy z fotografiami z rożnych działań, w tym także wymiany międzynarodowej.

Jarmark rozpoczął się tradycyjnym już przemarszem po płycie żorskiego Rynku. Bardzo podobały się stroje mieszczan z zamierzchłej epoki.

Członkowie koła zwiedzili przygotowane stoiska np. tkactwa, garncarstwa, kowalstwa. Próbowali samodzielnie wykonać sakiewkę u średniowiecznego szewca, brali udział w walkach rycerskich, rzutach woreczkami do celu. Zwiedzili także kramy z wyrobami artystycznymi np. znanego uczniom naszej szkoły pana Alojzego Błędowskiego. Miłośnicy książek mogli nabyć nowe lektury. Wspaniałe domowe wypieki, przeróżne kiełbaski, mięsiwa pozwalały zaspokoić głód Niektórzy członkowie koła wzięli udział w konkursie , którego tematem był Jan Paweł II. Nagrody były ciekawe np. plecaki, suszarki do włosów.

Podczas naszego pobytu spotykaliśmy wielu znajomych – była więc okazja do miłych rozmów. Odpowiadaliśmy na pytania związane z projektem Comenius.

Uważamy, że Jarmark był bardzo udany. Dopisała także pogoda.