Z Comeniusem po Żorach – W poszukiwaniu studni
Autor: admin@sp3 7 października 2014

W poszukiwaniu studni

DSCF1116Dopiero za trzecim podejściem /zła pogoda/ członkowie koła wyruszyli tropem legendy o Śmieszku. Celem wędrówki było odnalezienie studni, z której sprzed wielu, wielu laty wylała się woda i powstał staw nazwany przez okolicznych mieszkańców Śmieszkiem.

 Mimo mglistego poranka staw wyglądał pięknie. Nas zainteresowały małe pajączki, które uwijały się na wodzie. Rozmawialiśmy z wędkarzami, którzy twierdzili, że staw bierze swój początek z maleńkiego strumyka w okolicach Rudziczki.

My jednak wierzymy w owo ziarenko prawdy tkwiące w każdej legendzie i szukaliśmy owej niezwykłej studni. Znaleźliśmy aż dwie. Do pierwszej mogliśmy zajrzeć, druga niestety była poza ogrodzeniem. Która dała początek Śmieszkowi? Tego nie wiemy. Zaciekawiły nas pingwiny przymocowane do drzew łańcuchami. Pewnie uczyniono tak, by wzorem bocianów nie odleciały do zamorskich krajów.

W sumie wycieczka dla wytrwałych była udana, bo towarzyszyło nam słońce i wesoły śmiech.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij