„Wędrówki z Żorkiem- regionalizm z elementami turystyki w edukacji wczesnoszkolnej”
Autor: admin@sp3 2 listopada 2014

Taki tytuł nosi innowacja pedagogiczna realizowana od 2 miesięcy w klasie 2a. Ma ona na celu popularyzację wiedzy z edukacji społecznej, regionalnej i przyrodniczej wśród drugoklasistów, poprzez zapoznanie uczniów z najbliższym otoczeniem, czyli tym, co znajduje się wokół szkoły, a także w dalszej perspektywie w ich rodzinnym mieście-Żorach. Na każdy miesiąc roku szkolnego 2014/2015 są przewidziane różnorodne działania. Zapraszam do zapoznania się z realizacja innowacji w miesiącu wrześniu i październiku.

Wprowadzenie do projektu
– pogadanka na temat postaci Żorka, jego historii i obecności w życiu miasta
– wykonywanie swojego Żorka z gliny
– założenie kroniki innowacji i wybranie zespołu redakcyjnego