„Wędrówki z Żorkiem- regionalizm z elementami turystyki w edukacji wczesnoszkolnej”
Autor: admin@sp3 2 listopada 2014

Taki tytuł nosi innowacja pedagogiczna realizowana od 2 miesięcy w klasie 2a. Ma ona na celu popularyzację wiedzy z edukacji społecznej, regionalnej i przyrodniczej wśród drugoklasistów, poprzez zapoznanie uczniów z najbliższym otoczeniem, czyli tym, co znajduje się wokół szkoły, a także w dalszej perspektywie w ich rodzinnym mieście-Żorach. Na każdy miesiąc roku szkolnego 2014/2015 są przewidziane różnorodne działania. Zapraszam do zapoznania się z realizacja innowacji w miesiącu wrześniu i październiku.

WRZESIEŃ
Wprowadzenie do projektu
– pogadanka na temat postaci Żorka, jego historii i obecności w życiu miasta
– wykonywanie swojego Żorka z gliny
– założenie kroniki innowacji i wybranie zespołu redakcyjnego

„Z policjantem za pan brat”
– wycieczka na Miejską Komendę Policji w Żorach
– rozmowa z dzielnicowym o zagrożeniach czyhających na małych uczniów
– zaspokojenie ciekawości dzieci poprzez zwiedzanie dostępnych pomieszczeń komisariatu

PAŹDZIERNIK
”Z Żorkiem zbieramy jesienne kwiaty”
– spacer wśród ogródków działkowych w celu rozpoznawania jesiennych kwiatów
– wizyta w kwiaciarni i tworzenie bukietów z przyniesionych przez dzieci kwiatów
– dekorowanie klasy gotowymi bukietami

„Muzykalny Żorek”
– wizyta w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach
– poznawanie wyglądu i brzmienia różnych instrumentów
– oglądanie zabytkowego budynku szkoły oraz repliki bramy krakowskiej u wyloty ul. Dworcowej

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij