Szkolenie SEN w Bath w Wielkiej Brytanii – zaliczone z sukcesem!
Autor: MF@sp3 13 listopada 2017

Pozdrawiamy z Bath!
Jesteśmy już po naszym szkoleniu w ramach drugiego przez nas realizowanego europejskiego projektu Erasmus+ pt: „Edukacja indywidualizująca i włączająca w Szkole Podstawowej nr 3 w Żorach”. Odbyliśmy kilka sesji na temat systemu edukacji w Wielkiej Brytanii, a zwłaszcza edukacji włączającej w szkolnictwie dotyczącym specjalnych potrzeb edukacyjnych. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wizyty w Szkole Foss Way School w miasteczku Redstock, gdzie poznałyśmy Alison Reevay, światowej klasy specjalistkę od edukacji włączającej. Alison oprowadziła nas po szkole, następnie miałyśmy okazję uczestniczyć w tamtejszych zajęciach i poznać nowe metody pracy, które na pewno zostaną przez nas wykorzystane. Nasze obserwacje zostały szeroko i szczegółowo omówione z Alison, która podczas bezpośredniej rozmowy wyjaśniła nam wiele kwestii związanych z pracą z uczniem ze specjalnymi potrzebami. Jak do tej pory nasze szkolenie jest niezwykle wartościowe i z pewnością okaże się przydatne w dalszej pracy.


Następnego dnia poza szkoleniem miałyśmy okazję nieco pozwiedzać przepiękne miasto Bath, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Byłyśmy w muzeum Jane Austen, Bath Abbey, Roman Baths, Royal Crescent and Victoria Royal Park oraz widziałyśmy sławny okrągły plac The Circus, a także Poultney Bridge.
Dzień czwarty kursu ponownie przyniósł kolejne wizyty w lokalnych szkołach. Tym razem odwiedziłyśmy zarówno szkoły podstawowe jak i średnie. Miałyśmy okazję obserwować lekcje edukacji wczesnoszkolnej, a także liczne lekcje języków obcych, w tym francuskiego i hiszpańskiego. Były to bardzo ciekawe doświadczenia, zwłaszcza, że pewne metody nauczania zasadniczo różnią się od tego do czego my i nasi uczniowie jesteśmy przyzwyczajeni. Niemniej jednak z pewnością wiele z tego czego się nauczyłyśmy włączymy do naszych codziennych metod pracy, ale uczciwie musimy zaakcentować, że nawet w porównaniu do szkół brytyjskich nie mamy powodów do zakłopotania, zwłaszcza jeśli chodzi o wyposażenie szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia I części galerii. Wkrótce dalsza fotorelacja.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij