Spotkanie z leśniczym – klasa 3b
Autor: admin@sp3 14 października 2014

WP_20141009_004Tata naszych kolegów Marcina i Tomka jest leśniczym. Zaprosiliśmy pana leśniczego do naszej klasy. Oczekiwaliśmy go z niecierpliwością od samego rana. Około godziny 11.00 cierpliwość została nagrodzona. Nasz gość był mile zaskoczony naszą wiedzą na temat środowiska przyrodniczego jakim jest las. Mieliśmy okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Pan leśniczy podkreślał, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim zamieszkujących.

Pan Leśniczy przyniósł nam poroże różnych zwierząt i uczył nas rozpoznawania od jakiego zwierzęcia ono pochodzi. Niektórzy uczestnicy przymierzali rogi dzikich zwierząt, świetnie się przy tym bawiąc Na koniec spotkania mieliśmy możliwość zadawania pytań panu leśniczemu. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał, co przyczyniło się do poszerzenia naszej wiedzy przyrodniczej . Ponadto otrzymaliśmy od pana leśniczego plany lekcji, zakładki i plakaty o lesie – bardzo dziękujemy!

Piotrek

WP_20141009_008

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij