4e w muzeum
Autor: Oz@sp3 30 listopada 2017

Dzisiaj wybraliśmy się do Muzeum Miejskiego na zajęcia, które przybliżyły nam losy Indian z plemienia Wayuu.

Na początku Pani, która prowadziła zajęcia, wyświetliła na tablicy multimedialnej mapę Ameryki Południowej. Następnie ukazała się nam prezentacja na temat Indian Wayuu. Po prezentacji poszliśmy do pomieszczenia, gdzie były obrazy, mapa Ameryki oraz łóżko Indian Wayuu (które wyglądało jak hamak) i KAKTUS Z KARTONU! Oczywiście, kiedy zobaczyliśmy tego kaktusa, to prawie wszyscy podeszli do niego, zaczęli go dotykać, żeby sprawdzić, czy on kłuje. Okazało się, że, mimo że to kaktus, nie kłuje. Następnie jakiś chłopak krzyknął:

– Ziemia to lawa!!!! – i prawie wszyscy wskoczyli na fotele. Nie rozumiem, dlaczego mieli z tego taką zabawę…

Wróciliśmy do sali, w której byliśmy na początku. Na tablicy multimedialnej  zobaczyliśmy ŚLICZNE BUTY Z POMPONAMI!!! Dostaliśmy propozycję zrobienia takich pomponów, bransoletek lub łańcuszków z pomponami. Dziewczyny (większość) zrobiły same pompony, a chłopaki zrobili jakieś dziwne opaski na głowę i bransoletki.

Kiedy odeszliśmy już od stolików, to okazało się, że WSZĘDZIE leżały pompony, wełny itp.

Według mnie, wycieczka była wspaniała. Myślę, że każdy chciałby być na takiej wycieczce.

Karolina Gil kl. 4e

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij