Rycerzem być – klasa 1a w muzeum
Autor: admin@sp3 2 listopada 2014

IMG_0006Dnia 27 października nasza klasa wybrała się na zajęcia pt.: „Rycerzem być” do nowego budynku Muzeum Miejskiego. Kiedy weszliśmy do sali zobaczyliśmy zamek średniowieczny, a przywitały nas damy dworu i rycerz ubrany w zbroję. Dziewczynki zostały przebrane w dworki, a chłopcy zostali giermkami. Damy dworu nauczyły nas tańczyć , a rycerz opowiadał o tym jak wygląda strój rycerski i czym zajmowali się giermkowi. Na dworze rycerskim jedzenie było proste, więc i my musieliśmy skosztować takiego jadła. Każdy otrzymał miseczkę z kaszą jaglaną i kubek kefiru. Okazało się, że niektórym takie proste jedzenie bardzo smakowało i prosili nawet po kilka dokładek.


Po posiłku nastąpił podział ról. Dziewczynki- dworki uczyły się haftować i ozdabiały rycerską tarczę. Chłopcy-giermkowie oczywiście uczyli się fachu rycerskiego czyli strzelania do tarczy i walki mieczem. Po przebytej nauce nastąpił najważniejszy moment tego dnia, a mianowicie pasowanie chłopców –giermków na rycerzy. Każdy rycerz po uroczystości musiał odprowadzić z galanterią swoją pannę na miejsce. Rycerze zachowali się naprawdę po rycersku.
Wizyta na średniowiecznym zamku bardzo się wszystkim podobała. Chłopcy marzą teraz , aby zostać rycerzami, a dziewczynki śnią o pięknych strojach dam dworu.

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij