Świąteczne przedstawienie klasy IVC
Autor: MF@sp3 27 grudnia 2017

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chcąc pozostać jak najdłużej w tej cudownej świątecznej atmosferze przekazujemy Państwu garść świątecznych informacji o nietypowych jasełkach, które klasa IVC zorganizowała dla swoich rodziców i nauczycieli.  Nietypowych , bo o nieco zmodyfikowanej treści, umiejscowionych w czasach teraźniejszych, gdzie anioł ukazuje się nie tylko w Betlejem ale nawet w Żorach, a konkretnie w SP3 i do tego wszystko co mówi, mówi po angielsku! Tak jak i pozostali bohaterowie.

Wszyscy uczniowie bez wyjątku z wielkim zaangażowaniem przygotowali swoje przedstawienie świąteczne. Każdy z nich znalazł w tym przedsięwzięciu dla siebie jakąś rolę. Jeśli nie został aktorem, to był chórzystą, technicznym, lub witającym gości. Każdy przygotował dla siebie piękny strój, lub rekwizyt. Kilka uczennic również wykonało przepiękne zaproszenia. Muzycznie utalentowani uczniowie zagrali dla gości kilka kolęd. Rodzice zadbali o dary stołu i nasze przedstawienie przybrało formę przemiłej klasowej wigilii. W tym miejscu chcę podziękować za tak liczne przybycie na przedstawienie, mam nadzieję, że to początek naszej klasowej tradycji.

Całe wydarzenie idealnie wpisuje się w obecnie realizowany program erasmusowi dotyczący edukacji włączającej. Ponieważ zaangażowali się w nie wszyscy uczniowie i przyczynili się tym samym do poczucia większej integracji tak klasy ze sobą jak i klasy jako całości oddziału, wraz z opiekunami,  ze szkołą, możemy śmiało pochwalić się że pierwszy element edukacji włączającej w naszej klasie kwitujemy sukcesem. Poza tym przedstawienie było już finalnym efektem kilkutygodniowego interdyscyplinarnego  projektu edukacyjnego realizowanego podczas zajęć dodatkowych i godzin wychowawczych, który wiązał się z lekcjami dramy, ekspresji scenicznej, śpiewu, języka angielskiego, a także elementami wiedzy o krajach anglojęzycznych. No i wreszcie, LAST BUT NOT LEAST, nie bez znaczenia jest fakt dobrej zabawy, która nam wszystkim towarzyszyła podczas przygotowań.

Już teraz zapowiadamy niejedną powtórkę z rozrywkiJ

Zapraszamy do galerii zdjęć z przedstawienia.

Wkrótce dołączymy tu link do filmiku.

 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij