STOP SMOG
Autor: admin@sp3 9 października 2018

Zauważyliście jak piękna jest nasza zabytkowa Starówka i jak wspaniale się po niej spaceruje? Jednak to piękno stopniowo zanika, pokrywa się pyłem, obrasta w szarość…

Dlaczego? Dlatego, że jesienne i zimowe spacery po niej nie zawsze należą do przyjemnych. 

A wszystko przez dym, który pojawia się tu zawsze wraz z rozpoczęciem okresu grzewczego. To spaliny pochodzące najczęściej z pieców węglowych, w których bardzo często, zamiast już i tak nieekologicznego opału, spala się domowe odpady.

Teraz pojawiła się jednak szansa na zmianę, a to za sprawą naszego projektu STOP SMOG.

Czeka nas poważne zadanie, by przekonać wszystkich mieszkańców, aby zechcieli zmienić swoje nieekologiczne nawyki.

Szczególnie dużo może zależeć od Was! Proszę uświadomcie swoim rodzicom, sąsiadom, że paląc śmieci nie pozbywają się ich ze środowiska. Ułatwiają im jedynie wniknięcie do swojego organizmu!

Wyobraź sobie, jak spalona właśnie reklamówka w postaci trującego chlorowodoru dostaje się do twojego nosa, a potem ślicznie otula twoje płuca śmierdzącą kołderką… Jak podrażnia twoją skórę i wywołuje zapalenie spojówek… Jak spalone właśnie stare połamane krzesło pięknie wyściela ci układ oddechowy lśniącymi czarnymi substancjami smolistymi… Jak nie umiesz nabrać powietrza, bo w płucach nie masz już na nie miejsca przez te wszystkie spalone reklamówki, opony, meble…

Przerażająca wizja??? Niestety, to nie wizja – to okrutna rzeczywistość!

Zatem STOP!!!

Domowe piece to nie spalarnie odpadów!

Przywróćmy CZYSTE POWIETRZE!!!

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij