Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”
Autor: UN 10 października 2018

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Dnia 5 października w naszej szkole odbył się  Dzień Głośnego Czytania . Uczniowie klas drugich przygotowali go dla pierwszaków. Wszystkie dzieci w tym dniu przyniosły do szkoły swoje maskotki Słodziaków. Zaproszona na spotkanie Pani Dyrektor przeczytała dzieciom jedną z przygód z książki pt.: „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.

Uczniowie klas drugich przygotowali również krótkie inscenizacje inspirowane wierszami Brzechwy i Tuwima. Było kolorowo i wesoło. Przygody Słodziaków stały się inspiracją do prac plastycznych. Klasy I rysowały swoje historie. Klasy II stworzyły komiksy, a klasy III napisały  krótkie historie i je zilustrowały. To jednak nie koniec przygody ze Słodziakami. Dzieci dostały do domu plakaciki, które mają zachęcić je i ich rodziców do codziennego czytania. Za każde 10 min czytania w domu, otrzymują od wychowawców naklejki. Mamy nadzieję, że  ilustrowane opowieści o przygodach Gangu Słodziaków, zmotywują dzieci do codziennego czytania i pokochania książek.

Organizatorzy: Wychowawcy klas drugich

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij