100 lat Niepodległej
Autor: Oz@sp3 4 listopada 2018

27 października 2018r. nasza szkoła świętowała 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Obchody rozpoczęły się na sali gimnastycznej, gdzie po przywitaniu przez p. V-ce Dyrektor, klasy od 1 do 5 mogły zobaczyć prezentacje rekonstruktorów „Od powstania styczniowego do Legionów”.

Następnie na sali pozostały tylko klasy piąte, aby uczestniczyć w konkursie wiedzy o sławnych Polakach. Każdą klasę reprezentowały 3 osoby, a reszta klasy w drugiej części konkursu również zdobywała punkty. Pierwsze miejsce zdobyły ex aequo 5b oraz 5e.

Po rozstrzygnięciu konkursu na salę powróciły młodsze klasy. Każda z obecnych na sali gimnastycznej klas zaprezentowała przygotowaną piosenkę patriotyczną.

To był bardzo ciekawy dzień, zaś najbardziej podobały mi się bardzo interesujące prezentacje wydarzeń historycznych.

Magdalena Smołka, kl.5e

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij