STOP SMOG – konkursy i akcje szkolne
Autor: Oz@sp3 19 grudnia 2018

W październiku i listopadzie odbyły się w naszej szkole konkursy i inne przedsięwzięcia w ramach akcji STOP SMOG.

Uczniowie klas 4 – 8 oraz 3 gimnazjalnych wzięli udział w konkursie fotograficznym, natomiast młodsze klasy 3 i 4 uczestniczyły w konkursie plastycznym „Życie bez smogu”.
Na zajęciach Kółka przyrodniczego i biologicznego wykonaliśmy ulotki informujące o szkodliwości palenia w piecach śmieci i tworzyw sztucznych – część z nich zostanie rozdana wśród mieszkańców Żor.
Uczniowie klas starszych wykonali logo akcji, które zdobi wejście do budynku nr 1, a pozostałe plakaty znajdują się na korytarzach i w klasach w obu szkołach.
Na lekcjach przyrody i biologii odbyły się pogadanki na temat wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasz organizm.
To nie koniec, działamy nadal!!

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursów:

Konkurs fotograficzny:
I miejsce – Franciszek Krakowczyk, klasa 5d
II miejsce – Kalina Lipiecka, klasa 4d
III miejsce – Martyna Szatan, klasa 4d
III miejsce – Katarzyna Michalska, klasa 5c

Konkurs plastyczny:
I miejsce – Franciszek Hanslik, klasa 4c
II miejsce – Łukasz Owczarek, klasa 4e
II miejsce – Maja Różycka, klasa 4e
III miejsce – Karol Koplin, klasa 4c
III miejsce – Piotr Gunther, klasa 4c