„Wilijo po naszymu” według klasy III b gimnazjum
Autor: Oz@sp3 8 stycznia 2019

21 grudnia 2018 r. tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły nie tylko tradycyjnie dzielili się opłatkiem podczas klasowych spotkań wigilijnych, ale również mieli okazję zobaczyć nieco inny niż w latach ubiegłych program artystyczny, który przygotowali uczniowie klasy III b gimnazjum. Nad samodzielnie napisanym scenariuszem przedstawienia pt. „Wilijo po naszymu” uczniowie pracowali wiele tygodni, ćwicząc wytrwale swoje role i przygotowując niezbędne rekwizyty na potrzeby spektaklu. Tworząc pełen humoru i dowcipnych dialogów scenariusz, uczniowie wzorowali się na ponadczasowych wartościach chrześcijańskich oraz na bliskich ich sercu śląskich tradycjach bożonarodzeniowych, wciąż pieczołowicie pielęgnowanych w ich rodzinnych domach. Mamy nadzieję, że ta interpretacja śląskiej wigilii widzianej oczami dziecka na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij