Bezpieczne ferie
Autor: admin@sp3 8 lutego 2019

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży czas zabawy i odpoczynku, ale również i czas, gdzie nasza uwaga zostaje często rozproszona zimowym szaleństwem. Należy pamiętać o zagrożeniach, jakie wiążą się z tym okresem.

Pamiętaj o tym, by był on bezpieczny:

• Nie zjeżdżaj na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości dróg i innych ciągów komunikacyjnych.
  • Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach;
  • Nie rzucaj zbyt twardymi śnieżkami. Staraj się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucaj śnieżkami w nadjeżdżające samochody, gdyż może się to skończyć groźnym wypadkiem!
  • Używaj kasku podczas jazdy na nartach.
  • W zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność i potrzebują dłuższego czasu hamowania, dlatego nie przebiegaj  przez ulicę i w miejscach niedozwolonych oraz pamiętaj o elementach odblaskowych, które poprawią naszą widoczność na drodze.
  • Pamiętaj o elementach odblaskowych – nie tylko poza miastem.
  • Nie oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów i nie ufaj obcym osobom.
  • W razie niebezpiecznej sytuacji lub wypadku, pamiętaj o numerach alarmowych:
    NUMER RATUNKOWY – 112

Życzymy wszystkim miłych i bezpiecznych ferii zimowych.

Do zobaczenia w szkole 🙂