Zapisy do klasy I ogólnodostępnej na rok szkolny 2022/2023
Autor: admin@sp3 3 lutego 2022

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi
im. Żorskich Twórców Kultury w Żorach ogłasza nabór do klasy I:

 

Do klasy pierwszej przyjmowane są:

– dzieci 7- letnie (urodzone w roku 2015) – objęte obowiązkiem szkolnym

– dzieci 6-letnie (urodzone w roku 2016) – zgodnie z wolą rodziców (jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej).


Kandydaci zamieszkali w obwodzie danej szkoły

Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy pierwszej przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia – druk dostępny w sekretariacie lub na stronie szkoły.


Kandydaci spoza obwodu

Kandydaci, dla których wybrana szkoła nie jest szkołą obwodową, biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym na podstawie wniosku złożonego do dyrektora szkoły w terminie od 01 marca 2022 r. do 22.04.2022 r. – Kandydaci przyjmowani są zgodnie z kryteriami określonymi przez Radę Miasta Żory. Druk wniosku dostępny w sekretariacie lub na stronie szkoły.

Zapisy w sekretariacie szkoły – budynek nr 1 – os. 700-lecia Żor 16

Wszelkie informacje dotyczące zapisu dziecka do szkoły podstawowej można uzyskać pod numerem 606 911 014

Zgłoszenia ucznia do klasy I obwodowej

Wniosek przyjęcia do klasy I – spoza obwodu

Harmonogram naboru – spoza obwodu

Podstawy prawne:

– ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082)

– Uchwała Nr 360/XXIX/17  z dnia 16 marca 2017r. Rady Miasta Żory w sprawie ustalenia kryteriów naboru do klas pierwszych szkół podstawowych

– zarządzenia Prezydenta Miasta Żory Nr OR.0050.165/2022 z dnia 27.01.2022r. w sprawie ustalenia na rok szkolny 2022/2023 terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów dotyczących naboru  do publicznych przedszkoli oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych,  dla których organem prowadzącym jest Miasto Żory.

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij