Pierwszoklasiści w bibliotece
Autor: Oz@sp3 10 marca 2019

Jak co roku, uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami zaproszeni zostali do biblioteki na uroczystość pasowania. Z tej okazji przygotowano specjalne zajęcia, których celem było zapoznanie nowych czytelników z regulaminem wypożyczalni oraz zachęcenie pierwszaków do czytania książek. Wolontariuszki przygotowały inscenizację, dzięki której ich młodsi koledzy i koleżanki mogli się przekonać, że warto zostać „molem książkowym”. Pierwszoklasiści wykazali się doskonałą znajomością literatury dziecięcej oraz udowodnili, że są już w pełni przygotowani do wypożyczania książek.

Po zapoznaniu się z regulaminem nastąpiło uroczyste przyrzeczenie oraz pasowanie uczniów na czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyli dla siebie książkę. Otrzymali również pamiątkowe zakładki.