„W hołdzie wielkim mistrzom”- wystawa malarstwa
Autor: Oz@sp3 10 marca 2019

Klasa 7 b wybrała się do Muzeum Miejskiego na wystawę obrazów żorskiego artysty Alojzego Błędowskiego „W hołdzie wielkim mistrzom”. Celem wystawy było przybliżenie dzieł wielkich mistrzów takich jak: P. Picasso, A. Gierymski, R. Santi, J. Matejko, P. Rubens czy S. Wyspiański bliskich sercu autora.

Jak sam mówił chciał „przybliżyć odbiorcy to, co jest cenne dla niego i co mogłoby stać się cennym dla innych.

Gdy przyszliśmy powitała nas Pani i przedstawiła nam krótko, o czym jest wystawa. Wyjaśniła nam, że na wystawie są reprodukcje obrazów znanych artystów, a obok nich są obrazy Błędowskiego, który wzorował się na sztuce malarzy. Dało się jednak zauważyć, który obraz jest jego, ponieważ kolory na jego obrazach były bardziej nasycone, więc obrazy nie były identyczne i można było je odróżnić. Następnie prowadząca dała nam kartki z zadaniami i ołówki i podzieliła nas na grupy .Na kartce były różne pytania dotyczące obrazów i reprodukcji wielkich mistrzów będących na wystawie. Zadania wymagały spostrzegawczości i porównania dzieła mistrzów i autorstwa pana Błędowskiego. Mieliśmy ograniczony czas na wykonanie zadań, ale daliśmy radę. Gdy już wszyscy byli gotowi wspólnie sprawdziliśmy zadania. Następnie podsumowaliśmy wykonane zadania i podzieliliśmy się spostrzeżeniami . Odwiedzenie tej wystawy pozwoliło nam poznać dzieła najsłynniejszych malarzy a także poznaliśmy nowe słownictwo z zakresu sztuki.

Julia Geisler 7b

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij