Powiatowy Konkurs Profilaktyczny „Z Profilaktyką na Ty”
Autor: Oz@sp3 12 marca 2019

7 marca 2019 r. dziewięć uczennic (3 grupy po trzy osoby) z naszej szkoły brały udział w Powiatowym Konkursie Profilaktycznym „Z Profilaktyką na Ty” organizowanym przez Zespół Szkół Społecznych w Żorach.

Na uczestników czekało kilka ciekawych i kreatywnych zadań. Na początek każda drużyna musiała przygotować plakat profilaktyczny nt. „Brak nudy – brak uzależnienia”, następnym zadaniem był „Master Chef Junior” – uczestnicy musieli przygotować zdrową kanapkę
z wybranych produktów. Były również zadania sprawdzające wiedzę z zakresu zdrowego trybu życia, udzielania pierwszej pomocy, szeroko rozumianej profilaktyki oraz zadania sprawdzające kreatywność uczniów.

Drużyna w składzie: Wiktoria Drzyzga, Zuzanna Mieszczak i Aleksandra Kloc z kl. 8c zajęła II miejsce. Gratulujemy!