DZIEŃ OTWARTY W SP3
Autor: admin@sp3 13 marca 2019

Dnia 07.03.2019 w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych uczniów klas pierwszych. Dzieci zwiedzały szkołę, oglądały sale lekcyjne, salę gimnastyczną, a także bibliotekę i świetlicę. W każdej z sal zorganizowane były interesujące zajęcia, w których dzieci aktywnie uczestniczyły. Dzieci mogły spróbować swoich sił w niełatwej sztuce kodowania i rozkodowywania.   Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem  kolorowały trasy dla ozobotów, obserwowały podróż robotów  na zakodowanej  macie wykonanej przez drugoklasistów. Poznały aplikację Codeapillar, wykonywały zadania na tabletach układając komendy. Zagrali również w sudoku. Nasi milusińscy świetnie poradzili sobie z zadaniami  z technologii informacyjno-komunikacyjnej. Układanka Pusy i gry planszowe także dały dzieciom dużo radości i udowodniły, że przegrana może być równie motywująca jak zwycięstwo. Mali goście udowodnili, że szachy nie są im obce. Wielu usiadło do rozgrywek szachowych i spróbowało w nich swoich sił. W bibliotece szkolnej dzieci słuchały fragmentów książek czytanych przez nauczyciela. Z kolei w świetlicy, oprócz zajęć plastycznych, przyszli uczniowie odkrywali w sobie małych naukowców. Podczas Dnia otwartego w naszej szkole dzieci miały też możliwość uczestniczenia w zabawach logopedycznych. Mogły między innymi poćwiczyć oddech z wykorzystaniem dmuchajki logopedycznej i labiryntu logopedycznego lub wykonać zadanie doskonalące wdech i wydech. Gimnastyka narządów mowy sprawiła dzieciom dużo przyjemności.

Zapraszamy do galerii.

 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij