Gdzie produkuje się jogurty?
Autor: UN 26 marca 2019

Dnia 21 marca uczniowie klas 2a wybrali się na wycieczkę do fabryki DANONE w Bieruniu. Już podczas dojazdu do zakładu zrobił on wielkie wrażenie na dzieciach: ogromne budynki, wielkie samochody i duże zbiorniki na mleko. W zakładzie nie można się dowolnie poruszać ze względu na z surowo przestrzegane zasady bezpieczeństwa i czystości. Klasa została zaproszona do specjalnego pomieszczenia, gdzie dzieci przywitały pluszowe postaci Głodka oraz Dinozaura Danonka. W tym pomieszczeniu odbyła się projekcja filmu o zakładzie, dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania i piramidę zdrowia oraz zostały poczęstowane jogurtami. Były również małe konkursy i praca plastyczna wykonana z pustych opakowań po jogurtach. Potem cała klasa przeszła na teren zakładu, gdzie można było  zobaczyć linią produkcyjną jogurtów.  Na pamiątkę dzieci dostały maskotkę małego Głodka i kolorowe magnesy. Wycieczka była bardzo interesująca.