Gdzie produkuje się jogurty?
Autor: UN 26 marca 2019

Dnia 21 marca uczniowie klas 2a wybrali się na wycieczkę do fabryki DANONE w Bieruniu. Już podczas dojazdu do zakładu zrobił on wielkie wrażenie na dzieciach: ogromne budynki, wielkie samochody i duże zbiorniki na mleko. W zakładzie nie można się dowolnie poruszać ze względu na z surowo przestrzegane zasady bezpieczeństwa i czystości. Klasa została zaproszona do specjalnego pomieszczenia, gdzie dzieci przywitały pluszowe postaci Głodka oraz Dinozaura Danonka. W tym pomieszczeniu odbyła się projekcja filmu o zakładzie, dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania i piramidę zdrowia oraz zostały poczęstowane jogurtami. Były również małe konkursy i praca plastyczna wykonana z pustych opakowań po jogurtach. Potem cała klasa przeszła na teren zakładu, gdzie można było  zobaczyć linią produkcyjną jogurtów.  Na pamiątkę dzieci dostały maskotkę małego Głodka i kolorowe magnesy. Wycieczka była bardzo interesująca.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij