SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „TĘCZOWY ŚWIAT POEZJI – POECI DZIECIOM”
Autor: UN 28 marca 2019

Szkolny Konkurs Recytatorski składał się z dwóch etapów. Pierwszym etapem były eliminacje na terenie klasy. Uczniowie, pod okiem wychowawców, mieli przygotować utwór. Zwycięzcy konkursów klasowych zaprezentowali swoją klasę w drugim etapie – eliminacjach szkolnych.
Konkurs szkolny odbył się w środę, 27 marca 2019 r. o godz. 15.30. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Cały konkurs przebiegał w atmosferze rywalizacji, ale też wspaniałej zabawy. Spośród uczestników jury wyłoniło troje laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę na  Powiatowym Konkursie Recytatorskim.
Są to :
I miejsce z kl.I – Jakub Wachowski z kl.1b
I miejsce z kl.II – Rafał Tomczak z kl. 2d
I miejsce z kl.III – Lena Lipert z kl. 3a

Konkurs powiatowy odbędzie się 09.04.2019 r. o godz. 9.00
w Szkole Podstawowej nr 16 w Żorach , ul. Osińska 50

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

Teresa Moś i Barbara Weisman – Pyszny