Z życia biblioteki
Autor: Oz@sp3 7 kwietnia 2019

Biblioteka szkolna jest miejscem, do którego nie tylko przychodzicie po obowiązkowe lektury lub ulubione czytadła. Stała się miejscem, w którym można mile spędzić długą przerwę, spotkać się ze znajomymi, pograć w planszówki, czy odstresować się przy kolorowankach. I oczywiście wziąć udział w konkursach.

Biblioteczną propozycją na zimowe dni był turniej gry Dooble, do którego zapisało się 25 uczestników z kl.6-8 i gimnazjum. Pierwszym szkolnym Mistrzem Dooble została Ela Płaczek z klasy 7b, a wicemistrzami Ania Gurazdowska z kl. 6b i Marcin Brożyna z kl.7a.

Odbył się także konkurs pięknego czytania powieści Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”. Najpiękniej fragment książki przeczytała Zosia Tobiasz z kl. 6b, kolejne miejsca zajęła Gabrysia Hanslik z kl. 8d i Ela Płaczek z kl. 7b .
W marcu biblioteka zyskała 84 nowych czytelników – uczniów klas pierwszych. W czasie uroczystości pasowania otrzymali piękne zakładki wykonane przez starsze koleżanki z aktywu bibliotecznego, które pomagają Paniom bibliotekarkom w różnych przedsięwzięciach bibliotecznych.

W każdym miesiącu w bibliotece czekają na was pytania czytelnicze. Natomiast najnowszą propozycją dla uczniów starszych w budynku nr 2 jest bookcrosing-czyli pudło z książkami na korytarzu, z którego możecie zabrać książkę do domu a także dołożyć tam swoją.
Wiosną zapraszamy Was do zapoznania się z sylwetką pisarza Gustawa Herlinga-Grudzińskiego autora książki „Inny świat”, w której opisał swoje wspomnieniami z pobytu w sowieckim łagrze.
W tym roku przypada 100. rocznica urodzin pisarza, stąd rok 2019 został ogłoszony przez Sejm RP – Rokiem Gustawa Herlinga- Grudzińskiego.

To nie jedyna tegoroczna rocznica – obchodzić także będziemy 100-lecie wybuchu I powstania śląskiego i dlatego zapraszamy uczniów klas od 6-8 i gimnazjum do projektu historyczno-czytelniczego „Powstańczy challenge – Do bytomskich strzelców wojsko zaciągają”. Projekt zawiera zadania z różnych dyscyplin (plastyczne, fotograficzne, literackie, muzyczne, matematyczne..), a zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

BIBLIOTEKARKI

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij