Poznajemy historię fotografii
Autor: MM 12 maja 2019

26 kwietnia grupa dzieci ze świetlicy była na zajęciach w Muzeum Miejskim w Żorach. Najpierw dzieci zwiedziły wystawę, gdzie były zgromadzone  stare sprzęty fotograficzne, które dawniej używano w zakładach. Duże zainteresowanie wzbudził ogromny stary aparat, którym zazwyczaj robiono pamiątkowe zdjęcia . Ciekawa była również  wystawa starych zdjęć wykonywanych podczas ważnych uroczystości rodzinnych. Dzieci nauczyły się również na co zwracać uwagę, żeby zrobić dobre zdjęcia.

Helena Glos