UWAGA UCZNIOWIE KLAS 8 SP oraz 3 GIM
Autor: Oz@sp3 13 maja 2019

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych:

  • od 13 maja do 25 czerwca 2019 r. – założenie przez kandydata konta w elektronicznym systemie naboru (www.slaskie.edu.com.pl), wybór szkół i ułożenie listy preferencji oddziałów, wydrukowanie podania z systemu i złożenie podpisanego przez ucznia i rodziców (prawnych opiekunów) podania w szkole pierwszego wyboru,

  • 23 maja 2019 r. godzina 13.30 – sprawdzian kompetencji językowych z języka angielskiego do klas dwujęzycznych – dotyczy WSZYSTKICH kandydatów, którzy na swojej liście oddziałów chociaż raz wybrali klasę dwujęzyczną,

  • 5 czerwca 2019 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu kompetencji językowych,

  • od 21 czerwca – 25 czerwca 2019 r. do godziny 15.00 – uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej/gimnazjum oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty/gimnazjalnego,

  • do 15 lipca 2019 r. – weryfikacja dokumentów oraz wniosków o przyjęcie do szkoły,

  • 16 lipca 2019 r. – ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do liceum, technikum, szkoły branżowej,

  • od 16 do 18 lipca 2019 r. – skierowanie na badanie lekarskie kandydatów zakwalifikowanych do kształcenia w danym zawodzie,

  • od 16 lipca do 24 lipca 2019 r. – potwierdzenie przez rodzica kandydata woli uczęszczania do wybranej szkoły poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej/gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty/gimnazjalnego (o ile nie zostały one złożone we wcześniejszym etapie rekrutacji) i zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki praktycznej zawodu – dotyczy kandydatów klas technikum i szkoły branżowej,

  • 25 lipca 2019 r. – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij