MAJOWE ŚWIĘTA W POEZJI, PROZIE I PIOSENCE
Autor: UN 14 maja 2019

W dniach 07.05.2019 r. oraz 09.05.2019 r w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbyły się konkursy poezji, prozy i piosenki patriotycznej z cyklu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – edycja wiosenna. Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach i Szkoła Podstawowa nr 15 w Żorach. Współorganizatorami są Urząd Miasta Żory, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach oraz Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne. Do konkursów przystąpili uczniowie z żorskich szkół. Nie zabrakło również przedstawicieli z naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursów prezentowali bardzo wysoki poziom. Jury wybrało laureatów, do których należą również uczniowie naszej szkoły.

W konkursie recytatorskim w kategorii klas I-IV:

II miejsce zajęła Julianna  Socha z kl. 1b,

III miejsce Wiktoria  Sobala z kl.2 d.

W konkursie piosenki patriotycznej w kategorii klas I-IV (zespół) uczniowie klasy 2d w składzie:

Oliwia Bańkowska

Emilia Branny

Julia Cichy

Antoni Frączek

Karol Ciupka

Julia Papciak

Wiktoria Sobala

Rafał Tomczak  zdobyli II miejsce.

W kategorii klas V-VIII uczennice :

Wiktoria Drzyzga

Karolina Jędros

Aleksandra Kloc

Emilia Piecha

Anna Maciejczyk

Ewa Maciejczyk

Emilia Ryszkiel  wyśpiewały  I miejsce.

Nasi laureaci zaprezentują się na Miejskiej Gali, na której honorowymi gośćmi będą władze naszego miasta. Uroczysta gala odbędzie się 16 maja 2019 roku o godz. 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach. Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Alicja Maryńczak , Urszula Niziołek, Monika Orłowska