Poznajemy dawne zapomniane zawody
Autor: UN 2 czerwca 2019

W czwartek 30 maja poszliśmy do Muzeum Miejskiego na zajęcia o historii rzemiosła w Żorach. Na początku oglądaliśmy prezentację. Zobaczyliśmy różne zdjęcia rzemieślników i ich rodzin, ich zakłady i dyplomy. Bardzo ciekawe były zdjęcia starych Żor. Oczywiście czarno-białe, bo tylko takie
wtedy robiono. Na jednym ze zdjęć nasz kolega Witek rozpoznał swojego pradziadka. Bardzo ciekawa była druga część spotkania. Zobaczyliśmy narzędzia rzemieślnicze zgromadzone w naszym muzeum. Była skrzynia z narzędziami szewskimi, stolarskimi i kowalskimi. Mogliśmy dotknąć i
sprawdzić, jak się je wykorzystywało w pracy. Zajęcia były bardzo ciekawe. Przekonaliśmy się, że  praca rzemieślnika nie była taka łatwa. Chętnie dowiemy się jeszcze czegoś o dawnych zapomnianych  zawodach.

Napisała Karolina z 2a

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij