Nieziemska podróż
Autor: UN 5 czerwca 2019

Uczniowie klasy 2d zakończyli swój udział w ogólnopolskim projekcie „Technologie z klasą” organizowanym przez Uniwersytet Dzieci w Krakowie. Przez kilka miesięcy spotykali się z robotem Kodeuszem, towarzysząc mu w misji powrotu na planetę Supreum, ponieważ jego statek kosmiczny rozbił się na nieznanej planecie, a on sam stracił pamięć. O pomoc w naprawie pojazdu i zaprogramowaniu drogi powrotnej do domu poprosił Debeściaków. Wciągająca fabuła zachęciła uczniów do pomocy robotowi. Każdy zrealizowany temat musiał być podsumowany, scenariusz i zajęcia ocenione oraz przesłane wraz ze zdjęciami łączami internetowymi platformy. Dzięki tym spotkaniom zdobyli wiele nowych wiadomości oraz umiejętności dotyczących kodowania, programowania oraz bezpieczeństwa w sieci. Tworzyli programy, animacje i proste gry oraz pracowali w środowisku Scratch Junior. Kształcili umiejętność logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, pracy w zespole. Jednym słowem odbyli nieziemską, ciekawą podróż po świecie nowych technologii.

certyfikat technologie 2d

Urszula Niziołek

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij