Laureatka z 7!
Autor: MF@sp3 6 czerwca 2019

Uczennica klasy 7b Adrianna Woźnicka
została laureatką III miejsca ogólnopolskiego konkursu na plakat dla uczniów kl. VII-VIII szkoły podstawowej
 i III gimnazjum
„Przerwane dzieciństwo. Wojna i dzieci”

 

Organizatorem Konkursu było  Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Konkurs został ogłoszony z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 Tematem konkursu było życie dzieci podczas II wojny światowej w latach 1939-1945. Wybuch wojny spowodował, że dzieci, zamiast rozwijać się, poznawać świat, uczyć i bawić się, rozpoczęły życie w strachu, bólu, często daleko od domu, niejednokrotnie doświadczając straty najbliższych członków rodziny. Działania zbrojne i okupacja oznaczały dla nich koniec dzieciństwa i przyspieszone dorastanie: konieczność wielu ograniczeń, walkę o przetrwanie, przymus podjęcia działań zarobkowych, a także, dla niektórych, walkę z okupantem.

Adzie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na polu artystycznym.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij