Nasi siatkarze z klasy 5A złotymi i brązowymi medalistami mistrzostw Śląska!
Autor: admin@sp3 10 czerwca 2019

W sobotę 8 czerwca w Mikołowie odbył się finał mistrzostw Śląska minisiatkówki chłopców Kinder+ Sport. Młodzi zawodnicy od początku roku szkolnego walczyli o uczestnictwo w tym właśnie turnieju. Spośród 88 drużyn rozpoczynających sezon, do finału zakwalifikowała się najlepsza „8”. Po zaciętej, pełnej emocji walce nasi chłopcy zdobyli złote i brązowe medale mistrzostw Śląska!! Pierwsza drużyna uzyskała również awans do ogólnopolskich finałów które odbędą się w dniach 24-26 czerwca w Zabrzu. Drużyny wystąpiły w składach:

AT Jastrzębski Węgiel I: Mikołaj Żyrek, Wiktor Wychrystenko, Karol Buchalik – I miejsce

AT Jastrzębski Węgiel II: Gabriel Barbosa de Pinho, Mikołaj Kępka – III miejsce

Chłopcy są uczniami klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Żorach.