Wyzwanie Uczymy Dzieci Programować – Dzielmy się radością programowania
Autor: RS@sp3 17 czerwca 2019

Uczniowie klas 4 i 5 biorący udział w zajęciach kółka informatycznego wykonywali zadania w ramach Wyzwania Uczymy Dzieci Programować – Dzielmy się radością programowania. Celem zajęć było upowszechnienie kodowania oraz pokazanie, że kodowanie nie jest trudne i nie wymaga dostępu do stacjonarnego sprzętu komputerowego.

Wykonaliśmy następujące zadania przygotowujące do głównej uroczystości – Święta Kodowania:

– Zakodowane zaproszenia…piękne, chociaż inne niż zawsze,

– Rekwizyty i dekoracje z ukrytym kodem,

– Zakodowane drobne upominki.

W ramach obchodów Święta Kodowania uczniowie klas 4 i 5 opracowali gry i zabawy dla kolegów z klasy 3a. Świętowanie rozpoczęliśmy od zabawy polegającej na ułożeniu kwadratów w odpowiednich miejscach na kartach pracy. Następnym zadaniem było sprawdzenie przy użyciu tabletów, co kryje się pod kodami QR. Po odszukaniu przygotowanych wcześniej literek zadaniem dzieci było ułożenie z nich jak największej liczby nowych wyrazów. Uczniowie klasy 3a poradzili sobie z tym doskonale! Następnie bawiliśmy się w grę planszową przygotowaną w ramach zadania konkursowego. Następnie przy pomocy drewnianych puzzli kodowaliśmy trasę dla ozobotów. Na zakończenie spotkania uczniowie klasy 3a otrzymali drobne prezenty wykonane własnoręcznie przez starszych kolegów.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Renata Skóra

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij