Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy
Autor: UN 20 września 2019

16 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Choć nazwa brzmi dość zagadkowo, święto to już po raz kolejny zagościło w naszych progach. Tym razem w tym kropkowym wydarzeniu udział wzięły wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej. Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży, zdobywcą wielu nagród. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a.

Na wspólne świętowanie nauczyciele klas 1-3 zorganizowali zajęcia, które pomogły dzieciom odkryć ich talenty i odważyć się je zaprezentować. Pomysłowość dzieciaków nie ma granic. Powstały “kropkowe” dzieła sztuki. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu.

Podczas tego dnia nasze klasy pokryły się kolorowymi groszkami. Było wesoło i twórczo, a to najważniejsze! 🙂

Urszula  Niziołek