Program edukacyjny ,,Mali ratownicy”
Autor: UN 25 września 2019

W poniedziałek i wtorek 16 i 17 września uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach, które zaszczepiły u dzieci postawę pro-bezpieczną oraz ideę udzielania Pierwszej Pomocy.  Zajęcia zostały przeprowadzone  przez Ratownika Medycznego z wykształceniem i doświadczeniem pedagogicznym. Wykorzystując inicjatywę wszystkich uczestników zajęć, uczniowie dowiedzieli się jak w prawidłowy sposób reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu
 i życiu człowieka oraz jak przeciwdziałać powstawaniu sytuacji niebezpiecznych. Na koniec zajęć każdy otrzymał dyplom Małego Ratownika, naklejkę edukacyjną, kolorowankę A3, na podstawie której nauczyciel może stworzyć własne zajęcia powtórkowe oraz instrukcję udzielania pierwszej pomocy. Każda klasa dodatkowo otrzymała instrukcję  udzielania pierwszej pomocy, którą można przywiesić w klasie wraz z mini apteczką.

Zajęcia uważamy za bardzo udane.

Uczniowie klas I-III