Zaczęliśmy IV edycję programu ,, Uczymy dzieci programować”
Autor: UN 7 października 2019

bty

Uczniowie naszej szkoły  kontynuują udział w ogólnopolskim programie Uczymy Dzieci Programować. Głównym założeniem programu jest kształtowanie w uczniach uniwersalnych kompetencji takich jak logiczne i algorytmiczne myślenie, kreatywności, pracy zespołowej, umiejętności szukania rozwiązań czy też naprawiania błędów. Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci, które zawsze z największą przyjemnością, zaciekawieniem i zaangażowaniem wykonują wszystkie zadania.

Dzieci, z natury są ciekawe świata, chcą doświadczać, eksperymentować, działać. Odpowiedzią  na  wyżej  wymienione potrzeby małego człowieka jest  edukacja w modelu STEAM (Science, Technologies,  Engineering,  Arts,  Mathematics). Idea STEAM to spójne połączenie  wiedzy  z  różnych  obszarów:  nauki, technologii,  inżynierii,  sztuki  oraz  matematyki. Uczniowie klasy 3d na zajęciach zaprojektowali i wykonali budynek szkoły i budynki mieszkalne, a  następnie  umieścili w oknach świecące diody. Efekt wow , zobaczcie sami.