4 X -ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Autor: UN 7 października 2019

Przygotowania do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole trwały tydzień. Uczniowie w tym czasie przygotowywali plakaty, rekwizyty, ozdabiali szkołę tematycznymi dekoracjami. Utworzono  „tabliczkowe kąciki”, w których można było potrenować obliczenia. Klasy trzecie na zajęciach matematycznych utrwalali tabliczkę mnożenia poprzez gry i zabawy jak na przykład ,,Skakanka”, ,,Piłkarz –matematyk”, wykorzystując karty Grabowskiego. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli młodsi uczniowie, którzy udali się na spacer po naszej miejscowości. Napotkani rodzice i chętni przechodnie sprawdzali swoją wiedzę matematyczną. Uczniowie klasy drugiej sprawdzali umiejętności matematyczne w Urzędzie Miasta oraz w budynku nr 2 naszej szkoły.    ŚDTM  2019 upłynął w radosnej atmosferze.

koordynatorzy