KLASY 2A I 2D W ŚLĄSKIM OGRODZIE BOTANICZNYM W MIKOŁOWIE
Autor: UN 7 października 2019

4 października 2019 uczniowie  brali udział w warsztatach pt.”KALEJDOSKOP    NATURY”.

Zajęcia z tego cyklu pozwalają na obserwację przyrody wraz ze zmieniającymi się porami roku. W czasie warsztatów drużyny wyruszają na poszukiwanie skrzyń ze skarbami. W każdej z nich ukryte są zadania do wykonania, zagadki do rozwiązania oraz ciekawostki na temat przyrody. W okresie jesienno-zimowym przewodnikiem na trasie jest wiewiórka, która w ciekawy sposób przybliża dzieciom, co dzieje się w przyrodzie jesienią oraz w jaki sposób rośliny i zwierzęta przygotowują się do zimy. W ostatniej skrzyni na poszukiwaczy czeka miła pamiątka, którą zabierają do domu.

Na miejsce ogrodu zaadaptowano bazę powojskową znajdującą się na Sośniej Górze (wys. 329 m n.p.m.). W miejsce bunkrów – garaży powstał budynek Centrum. Nad budynkiem wznosi się wieża widokowa o wys. 14 m, z której rozciąga się malowniczy widok na Górny Śląsk i Beskidy. Centrum otoczone jest parkiem, w którym znajduje się trzypoziomowy plac zabaw w całości wykonany z ekologicznych, bezpiecznych elementów, przeznaczony do zabawy i rekreacji dzieci w każdym wieku.