Wyniki szkolnej symulacji wyborów parlamentarnych 2019
Autor: RS@sp3 17 października 2019

W dniu 10.10.2019 r. odbyła się w naszej szkole symulacja wyborów parlamentarnych do Sejmu w ramach programu CEO „Młodzi głosują”. Liczba osób uprawnionych do głosowania z klas 8 a, 8 b i 8c wynosiła 59. 10 głosów było nieważnych.  49 ważnych głosów rozłożyło się następująco:

-17 na Prawo i Sprawiedliwość – co stanowi 34% oddanych głosów,

-17 na Koalicję Obywatelską – 34%,

-9 na Sojusz Lewicy Demokratycznej – 18%,

-5 na Konfederację Wolności i Niepodległości – 10%,

-1 na Polskie Stronnictwo Ludowe – 0,2%,

-0 na Koalicję Bezpartyjnych i Samorządowców.

Dziękujemy uczniom z klas ósmych za udział w głosowaniu, a przedstawicielom klasy 8 b dziękujemy za organizację przebiegu głosowania.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij