Matematyka z klasą 3a
Autor: DK@sp3 3 listopada 2019

W tym roku szkolnym klasa 3a przystąpiła do projektu: „Matematyka z klasą. Ile matematyki jest wśród nas?”.
Organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci z siedzibą w Krakowie. Jego realizacja zakłada przeprowadzenie zajęć w oparciu o cykl 8 scenariuszy lekcji.

W pierwszych dwóch miesiącach klasa zrealizowała dwa tematy:

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem poznawali tajniki dobrej koncentracji oraz  sposoby radzenia sobie ze strachem.

Po realizacji tych dwóch zajęć uczniowie otrzymali indeksy Uniwersytetu Dzieci, na których mogą potwierdzać udział w kolejnych lekcjach w ramach projektu. Z wielką ochotą przystąpili do wykonania trzeciego zadania. Temat brzmiał: Ile kalorii jest w diecie sportowca?  A ponieważ nasza klasa jest właśnie sportowa, tym, bardziej temat wzbudził wielkie zainteresowanie. Dzieci przyniosły na lekcje opakowania po różnych produktach spożywczych, odczytywały z nich wartość kaloryczną i dokonywały właściwych obliczeń. Nie było to łatwe, gdyż liczby przekraczały tysiąc. Pomagały sobie kalkulatorami. Następnie, korzystając z piramidy zdrowego żywienia, wyeliminowały, to co nazywamy „jedzeniem śmieciowym”. A na koniec opracowały własną propozycję zdrowego posiłku.

Kolejny temat mamy zaliczony. Z wielką ciekawością czekamy na następne zajęcia.

Napisała wychowawczyni

Helena Glos