Matematyka z klasą 3a
Autor: DK@sp3 3 listopada 2019

W tym roku szkolnym klasa 3a przystąpiła do projektu: „Matematyka z klasą. Ile matematyki jest wśród nas?”. 
Organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci z siedzibą w Krakowie. Jego realizacja zakłada przeprowadzenie zajęć w oparciu o cykl 8 scenariuszy lekcji.

W pierwszych dwóch miesiącach klasa zrealizowała dwa tematy:

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem poznawali tajniki dobrej koncentracji oraz  sposoby radzenia sobie ze strachem. 

Po realizacji tych dwóch zajęć uczniowie otrzymali indeksy Uniwersytetu Dzieci, na których mogą potwierdzać udział w kolejnych lekcjach w ramach projektu. Z wielką ochotą przystąpili do wykonania trzeciego zadania. Temat brzmiał: Ile kalorii jest w diecie sportowca?  A ponieważ nasza klasa jest właśnie sportowa, tym, bardziej temat wzbudził wielkie zainteresowanie. Dzieci przyniosły na lekcje opakowania po różnych produktach spożywczych, odczytywały z nich wartość kaloryczną i dokonywały właściwych obliczeń. Nie było to łatwe, gdyż liczby przekraczały tysiąc. Pomagały sobie kalkulatorami. Następnie, korzystając z piramidy zdrowego żywienia, wyeliminowały, to co nazywamy „jedzeniem śmieciowym”. A na koniec opracowały własną propozycję zdrowego posiłku.

Kolejny temat mamy zaliczony. Z wielką ciekawością czekamy na następne zajęcia.

Napisała wychowawczyni

Helena Glos

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij