Wyjście na cmentarz
Autor: UN 7 listopada 2019

„Dla tych, którzy odeszli” – Gellnerowa Danuta
 Dla tych
 którzy odeszli w nieznany świat,
 płomień na wietrze
 kołysze wiatr.
 Dla nich tyle kwiatów
 pod cmentarnym murem
 i niebo jesienne
 u góry.

 Dla nich
 harcerskie warty
 i chorągiewek
 gromada,
   i dla nich ten dzień – pierwszy dzień listopada.

Klasa 1c w czwartek 31 października wybrała się na cmentarz, który znajduje się przy Rzymskokatolickiej Parafii Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach. Uczniowie zapalili znicze, pomodlili się i w wielkim skupieniu wysłuchali historii powstania cmentarza.

wychowawca K. Pinkowicz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij