Dzień Postaci z Bajek w 3d
Autor: UN 7 listopada 2019

5 listopada br. na całym świecie, obchodzony jest Światowy Dzień Postaci z Bajek. To dobry pretekst, aby powrócić wspomnieniami do swoich ulubionych bajek z dzieciństwa, przypomnieć sobie ich treść oraz doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wszyscy doskonale wiemy, że wartościowe książki, a takimi niewątpliwie są bajki i baśnie, kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć i wzbogacają słownictwo. Debeściaki przynieśli do swojej klasy ulubione, pluszowe postacie. Dzięki temu w klasie było bajkowo i kolorowo. Uczniowie bawili się ozobotami poprzebieranymi w bajkowe postacie. Ponadto układali z kolorowych kubeczków postacie z bajek, serduszka oraz kodowali matematyczne działania na magicznej, wykropkowanej planszy, w ten sposób sprawdzali swoje umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia. Każdy chciał zostać mistrzem, a że trening czyni mistrza to powtórzymy jeszcze nieraz naszą zabawę.

Urszula Niziołek