Akademia z okazji Święta Niepodległości
Autor: RS@sp3 11 listopada 2019

  

„Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą

Łańcuch Twych kajdan stał się tym łańcuchem,

Na którym z lochu, co był Twą stolicą

Lat sto, swym własnym dźwignęłaś się duchem”

 
  8 listopada o godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Społeczność naszej szkoły o godz. 11.11 odśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego, tym gestem przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.
  Część artystyczną – żywą lekcję historii przygotowali uczniowie z klasy VI c, VII c, VII j, VIII b i VIII c pod kierunkiem Pań Jowity Chodackiej – Wojtynek i Beaty Wawrzyczek. Chór szkolny, kierowany przez Pana Michała Gajdę, przypomniał przepiękne pieśni patriotyczne – „Pieśń o Legionach”, „Pierwszą kadrową” i „Rotę”. Dekoracje wykonali uczniowie klas szóstych, z pomocą Pani Liliany Wójtowicz.
  Akademii towarzyszyła wystawa plakatów w języku angielskim przygotowana przez uczniów Pani Marii Strzelczyk.
 Wszystkim, którzy przygotowali naszą patriotyczną uroczystość, serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do harcerzy, którzy jako chórzyści lub aktorzy zaprezentowali swoje galowe stroje.
 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij