Akademia z okazji Święta Niepodległości
Autor: RS@sp3 11 listopada 2019

„Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą

Łańcuch Twych kajdan stał się tym łańcuchem,

Na którym z lochu, co był Twą stolicą

Lat sto, swym własnym dźwignęłaś się duchem”

8 listopada o godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Społeczność naszej szkoły o godz. 11.11 odśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego, tym gestem przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.
  Część artystyczną – żywą lekcję historii przygotowali uczniowie z klasy VI c, VII c, VII j, VIII b i VIII c pod kierunkiem Pań Jowity Chodackiej – Wojtynek i Beaty Wawrzyczek. Chór szkolny, kierowany przez Pana Michała Gajdę, przypomniał przepiękne pieśni patriotyczne – „Pieśń o Legionach”, „Pierwszą kadrową” i „Rotę”. Dekoracje wykonali uczniowie klas szóstych, z pomocą Pani Liliany Wójtowicz.
  Akademii towarzyszyła wystawa plakatów w języku angielskim przygotowana przez uczniów Pani Marii Strzelczyk.
 Wszystkim, którzy przygotowali naszą patriotyczną uroczystość, serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do harcerzy, którzy jako chórzyści lub aktorzy zaprezentowali swoje galowe stroje.