Piękna nasza Polska cała -Narodowe Święto Niepodległości
Autor: UN 11 listopada 2019

8 listopada od samego rana w naszej szkole królowały biało-czerwone barwy. Powodem tego wydarzenia była 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas 1-3 spotkali się, aby wspólnie świętować ten ważny moment dla Polski i Polaków. Dzieci śpiewały patriotyczne piosenki oraz mówiły wiersze. Nie mogło zabraknąć pięknie odśpiewanego hymnu państwowego. Kluczowym momentem spotkania było zaprezentowanie strojów patriotycznych dzieci. Na naszym modowym wybiegu pojawili się rycerze, górale, krakowianki, sportowcy, żołnierze, sanitariuszki, damy w pięknych sukniach, patrioci w barwach narodowych, postacie historyczne. Kreacje były wyjątkowe i oryginalne. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział oraz rewelacyjne przygotowanie się do wspólnego świętowania. Zapewne tę lekcję patriotyzmu zapamiętają na długo.

M.Muras , M. Oparowska -Kozyra, K. Pinkowicz