Wehikułem czasu na średniowieczny zamek!
Autor: UN 22 listopada 2019

Realizując zadania z  Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,, Piękna nasza Polska cała” ostatni tydzień Debeściaki spędzili na  podróżach do przeszłości.  W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z najstarszymi miastami Polski, wirtualnie zwiedzili słynne zamki, a także poznali  obyczaje i zasady panujące na królewskim dworze, które   obowiązywały w średniowieczu. Debeściaki mogli  wcielić się w postać: królowej, króla, damy, rycerza, giermka. Rodzice stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla swoich pociech świetne stroje i rekwizyty. Dzieci  poznały również zasady kodeksu rycerskiego. Następnie wspólnie układali kodeks rycerza XXI wieku. Przyszedł czas i na ruch, wszyscy uczestnicy zajęć wzięli udział w nietypowych zabawach. Nie zabrakło średniowiecznych tańców, które wyglądały zupełnie inaczej niż wygibasy z naszych czasów.  Był też czas spędzony z ozobotami : za pomocą puzzli ozobotki zwiedzały zamek, poznając dokładną jego budowę. Czas na naukę upłynął w  miłej, radosnej atmosferze, bo przecież ,,zabawa jest najwyższą formą nauki” (Albert Einstein).

Urszula Niziołek