Trójkowy Zakodowany Dzień Pluszowego Misia
Autor: UN 27 listopada 2019

„Miś na smutki i radości, miś gdy coś Cię bardzo złości, miś gdy czasem jest Ci źle, miś gdy  gorzej  czujesz się, miś dla małych i dla dużych…”

W poniedziałek 25 listopada uczniowie klas I-III  wraz z wychowawcami obchodzili  Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie opuściły swoje zaciszne pokoiki i przybyły wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzu  zrobiło się kolorowo i „misiowo”. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim uczniom w czasie przerw i na lekcjach. Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą przeczytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. W czasie „misiowych obchodów”nie zabrakło zabaw zgaduj zgadula, spotkania z literaturą – czytania fragmentów bajek o znanych misiach, nie obyło się również bez zadania dla łasuchów- jedzenie ciasteczek, chlebka z miodkiem. Były ,,misiowe” tańce i piosenki  z misiem w roli głównej. Dodatkową atrakcją było kodowanie, zarówno na macie jak i w zeszytach uczniowskich , z wykorzystaniem ozobotów, robotów Dash i Dot oraz kolorowych kubeczków, kwadratów.