W świątecznym nastroju odkrywamy walory AR z aplikacją Quiver!
Autor: UN 10 grudnia 2019

Ta niezwykle atrakcyjna i zaskakująca technologia wkroczyła na zajęcia w klasie 3d. Debeściaki  mieli okazję poznać jedną z aplikacji do rozszerzonej rzeczywistości jaką jest Quiver i “zakodować” swoje kolorowanki. Chyba po raz pierwszy wszyscy obecni uczniowie  z wielką chęcią i zapałem zastosowali się do polecenia pokoloruj! Stało się tak, dzięki niezwykłej aplikacji, która„ożywia” ilustracje. Dzieci nie kryły swego zdumienia i zadowolenia. Efekt 3D to nie wszystko, dzięki tej aplikacji uczniowie mogli wejść w interakcję z pokolorowanym obrazkiem, dotykając ekranu tabletu czy smartfonu. Aplikacja pozwala na rozwijanie umiejętności manualnych dzieci, ale także sprawia, że kolorowanie i “ożywianie” obrazków staje się zabawne, tajemnicze oraz magiczne. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów.

Urszula Niziołek