Akcja Caritas „Tak, POMAGAM!”
Autor: RS@sp3 11 grudnia 2019

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku (piątek, sobota) nasi wolontariusze, chętni uczniowie z klas VI-VIII oraz absolwenci naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję Caritas dotyczącą zbiórki żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. To już siedemnasta edycja zbiórki podczas której nasi wolontariusze zbierali artykuły spożywcze w sklepach „Biedronka” z długim terminem ważności takie jak mąka, ryż, cukier, makaron, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze itp. Z zebranych produktów przygotowane zostaną paczki, które trafią do najuboższych, chorych i bezdomnych mieszkańców naszego województwa. Udział w akcji sprawił naszym wolontariuszom wiele radości i satysfakcji. Cieszymy się, że w ten sposób możemy pomagać i nie być obojętnym wobec drugiego człowieka.

Barbara Rudzicka