Mikołajki w Osikowej Dolinie
Autor: DK@sp3 14 grudnia 2019

Czy wiecie co można zrobić z osikowego drewna? Pierwszoklasiści mieli okazję niedawno się o tym przekonać. Uczestniczyli bowiem we wspaniałych mikołajkowych warsztatach w Dolinie Osikowej, która mieści się w miejscowości Koziegłowy. Technika tworzenia osikowego łyka, to polska tradycja, która powstała w XIX wieku na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Naturalny, delikatny surowiec drzewa osikowego początkowo wykorzystywano do wyplatania kapeluszy, koszyków, mat czy dywanów. Obecnie z osikowego łyka tworzy się setki różnorodnych wzorów. Artystyczne warsztaty rękodzieła, w których uczestniczyli pierwszoklasiści, to niebanalna forma edukacji, rozwoju kreatywności i zdolności manualnych. Efektem pracy dzieci były piękne, kolorowe  bombki oraz wspaniałe osikowe choinki. Zajęcia odbywały się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy czuwali nad tym, aby każdy mały uczestnik wyszedł z warsztatów zadowolony. Dzieci zabrały ze sobą do domu efekty swojej pracy, które możecie podziwiać na załączonych zdjęciach.

Wychowawcy klas pierwszych

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij