ŚLUBUJEMY -5.11.2014
Autor: admin@sp3 5 listopada 2014

IMG_1999Na ten dzień czekali dwa miesiące, aż w końcu pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żorskich Twórców Kultury w Żorach złożyli uroczyste ślubowanie i tym samy oficjalnie zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej. W tym jakże ważnym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć rodziców, dziadków. Pierwsza ważna uroczystość w życiu pierwszaków rozpoczęła się od występu Dzieci musiały udać się do 4 krain i pokazać wróżkom i przybyłym gościom ,że są świetnie przygotowani do bycia uczniami. Z każdej wędrówki dzieci przyniosły zdobyte sprawności. i W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Irena Krzywoń dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i czapeczek.. Uśmiechnięci pierwszoklasiści przyjęli także życzenia i prezenty przygotowane przez Radę Rodziców. Później była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne, a dzień ten zapewne na długo zostanie pierwszakom w pamięci.