Z kodowaniem za pan brat- pierwszaki, a Hour of Code
Autor: UN 16 grudnia 2019

Klasa 1b nie boi się wyzwań i dzielnie stawia im czoła. Tym chętniej zapoznaje się z różnymi technikami i metodami kodowania, im są one trudniejsze i ciekawsze. Podczas  „godziny kodowania”, która u nas trwa nieco dłużej i częściej zostaliśmy wprowadzeni w tematykę świąteczną poprzez Kalendarz Adwentowy, który codziennie odczytujemy przy użyciu czytnika kodów QR. Mamy tam ukryte zadania do wykonania w domu lub w klasie. Codziennie również wplatamy kodowanie w zajęcia matematyczne. Nawet klasowe życzenia zostały rozkodowane przy użyciu kart pracy. Uczniowie jednak nie ukrywają, że kodowanie na tabletach jest dla nich bardziej ekscytujące- poznały już ‘Gąsieniczkę FP’ oraz ‘Run Marco’.

M. Oparowska-Kozyra

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij