Hour of Code w klasie 1a
Autor: UN 18 grudnia 2019

Kodowanie to wspaniała zabawa! Uczniowie klasy 1a uwielbiają zajęcia, na których mogą doskonalić logiczne myślenie, rozwiązywać problemy i planować, a właśnie zabawy z kodowaniem spełniają te warunki. Niedawno uczniowie wzięli udział w Hour of Code. A ponieważ zbliża się Boże Narodzenie, to i kodowanie było świąteczne. Dzieci najpierw odkodowały w 4 grupach obrazek, który ułożyły wspólnie z kolorowych kubeczków. Okazało się, że to zielono- biała zimowo – świąteczna choinka. Następnie same wymyślały rożne układy z kubków, które mogły by pasować do Bożego Narodzenia: aniołki, dzwoneczki, łańcuchy itp. Na koniec każdy pierwszoklasista zmierzył się z samodzielnym rozkodowaniem obrazka. Z gotowych prac ułożyliśmy piękny napis „WESOŁYCH  ŚWIĄT”. Dzieci zdziwiły się, że litery też można zakodować! Zabawa w kodowanie w 1a na pewno nie skończy się na jednej godzinie .

Wychowawca klasy
Katarzyna Krupa

 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij