Wyjątkowa lekcja empatii w klasie 3d
Autor: UN 27 grudnia 2019

20 grudnia na zajęcia otwarte z kodowania przybyli zaproszeni goście z Domu Pomocy Społecznej ze Strumienia, z którym to ośrodkiem od wielu lat współpracuje nasza placówka. Dla moich uczniów była to wyjątkowa lekcja empatii. Jestem dumna z moich wychowanków, że potrafili wspaniale zająć się gośćmi i na każdym kroku oferowali swoją pomoc, ciepłe słowo, wsparcie i zrozumienie. Chłopcy ze Strumienia  po raz pierwszy zetknęli się z ozobotami, robotem DOC. Oj ile było uśmiechu, szczęścia, te chwile ja i moi uczniowie zatrzymamy na zawsze w pamięci. Jak niewiele potrzeba , by sprawić innym radość. Debeściaki dziesiątki razy tłumaczyli chłopcom jak działa ozobot i nigdy nie mieli dość. Skrupulatnie pomagali rysować trasy na bombkach, choinkach, kilkakrotnie powtarzali polecenia gościom, a przy tym świetnie  się z nimi bawili. Małe ozobotki podbiły wielkie serca chłopców ze Strumienia, a goście ze Strumienia podbili serca Debeściaków. Na zakończenie spotkania Karol umilił wszystkim czas grając na skrzypcach kolędy. Każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat… czyjś świat. Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia – odkryjmy w sobie radość dzielenia się, bo to naprawdę ogromna wartość, o czym przekonali się Debeściaki.

Urszula Niziołek

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij